Światowy Dzień Książki i rozdanie z książkowymi nagrodami


Pamiętacie swoje pierwsze książki ? Te z dzieciństwa, które zapadły Wam mocno w pamięci? Albo te, które chcieliście czytać/ słuchać kilkukrotnie? 


Zakładam się, że właśnie wertujecie w pamięci za tymi bajkami i przygodowymi książkami, gdzie mocno identyfikowaliście się ze swoimi ulubionymi bohaterami. 


U mnie w domu zawsze czytał tata. Zawsze gdy miał chwilę spokoju, lub chciał się zrelaksować widziałam go z książką. Mi czytały starsze siostry i mama, a później sama sięgałam po ulubione pozycje wydawnicze, bo "kilka" ich na półkach miałyśmy. Dość wcześnie zapisana byłam też do miejskiej biblioteki. I przyznam się, że czasem potrafiłam długo przetrzymać książki tylko dlatego, że do nich kilkukrotnie wracałam. 


Ale było minęło. Cieszę się ogromnie, że w obecnych czasach kładzie się tak mocny nacisk na czytanie dzieciom i na oswajanie dzieci z "instytucją" książki. Do wyboru mamy mnóstwo publikacji i już naprawdę małe dzieci mogą w skuteczny sposób korzystać z dobroczynnego działania książek. Bo do tego, że dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości, chyba nie muszę Was przekonywać. 


No dobra do rzeczy, bo jak zawsze rozwinęłam się jak papier toaletowy, a chciałam całkiem o czym innym. Dziś tj. 23 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji mam dla moich czytelników małą zabawę, w której to właśnie do zgarnięcia dwa zestawy wspaniałych książeczek dla najmłodszych. 


Do zdobycia będą 2x trzy książeczki Joanny Bartosik z serii DWA, TRZY, CZTERY ...wspólne spacery...słowa i litery oraz cyfry i numery. Są to kolejne trzy tomy serii RAZ, DWA, TRZY, która została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu TRZY/MAMY/KSIĄŻKI zorganizowanego przez Instytut Książki. 
Wspomnę jedynie, że te książeczki są idealne jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z czytaniem. Wspaniale ilustrowane, kolorowe, przyjazne małym, jeszcze mało zwinnym rączkom. Z kolorowych stron maluchy dowiedzą się m.in. jak wyglądaj litery alfabetu, ale w całkiem innym wydaniu, zobaczą że matematyka i cyfry otaczają nas na co dzień i że można je spotkać nawet na spacerze. 


Cały cykl przeznaczony jest dla dzieci 1+ , ale my z młodą jeszcze do niedawna zaglądaliśmy do nich z ciekawością. Bo to takie książki, które zachęcają do rozmów na temat otaczającego nas świata. 


To teraz wróćcie do pytania z początku. Będzie to Wasze zadanie specjalne. Przypomnijcie sobie swoją ulubioną książkę z dzieciństwa i napiszcie mi jej tytuł w komentarzu na facebooku https://www.facebook.com/farmazony.mirki/ . Szczegółowe zasady podam w poście na FB oraz znajdziecie je w regulaminie konkursu https://www.farmazony.com.pl/p/regulamin-rozdania-moja-ksiazka-z.html


Na Wasze komentarze czekam do 30 kwietnia. Po tym czasie wybiorę dwie osoby, do których polecą zestawy książek, a tej osobie, które mnie dodatkowo zaciekawi swoją odpowiedzią dorzucę książkę Przemysława Wechterowicza "O czym myślisz". 

Miłego wspominania, zabawy i czytajcie na zdrowie. 

WYNIKI

Miło mi ogłosić, że komplety książeczek polecą do

Malwiny Smycz

oraz

Karoliny Urbaniak

GRATULACJE!!

Brak komentarzy:

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.

Obsługiwane przez usługę Blogger.