Światowy Dzień Książki i rozdanie z książkowymi nagrodami


Pamiętacie swoje pierwsze książki ? Te z dzieciństwa, które zapadły Wam mocno w pamięci? Albo te, które chcieliście czytać/ słuchać kilkukrotnie? 


Zakładam się, że właśnie wertujecie w pamięci za tymi bajkami i przygodowymi książkami, gdzie mocno identyfikowaliście się ze swoimi ulubionymi bohaterami. 


U mnie w domu zawsze czytał tata. Zawsze gdy miał chwilę spokoju, lub chciał się zrelaksować widziałam go z książką. Mi czytały starsze siostry i mama, a później sama sięgałam po ulubione pozycje wydawnicze, bo "kilka" ich na półkach miałyśmy. Dość wcześnie zapisana byłam też do miejskiej biblioteki. I przyznam się, że czasem potrafiłam długo przetrzymać książki tylko dlatego, że do nich kilkukrotnie wracałam. 


Ale było minęło. Cieszę się ogromnie, że w obecnych czasach kładzie się tak mocny nacisk na czytanie dzieciom i na oswajanie dzieci z "instytucją" książki. Do wyboru mamy mnóstwo publikacji i już naprawdę małe dzieci mogą w skuteczny sposób korzystać z dobroczynnego działania książek. Bo do tego, że dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości, chyba nie muszę Was przekonywać. 


No dobra do rzeczy, bo jak zawsze rozwinęłam się jak papier toaletowy, a chciałam całkiem o czym innym. Dziś tj. 23 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji mam dla moich czytelników małą zabawę, w której to właśnie do zgarnięcia dwa zestawy wspaniałych książeczek dla najmłodszych. 


Do zdobycia będą 2x trzy książeczki Joanny Bartosik z serii DWA, TRZY, CZTERY ...wspólne spacery...słowa i litery oraz cyfry i numery. Są to kolejne trzy tomy serii RAZ, DWA, TRZY, która została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu TRZY/MAMY/KSIĄŻKI zorganizowanego przez Instytut Książki. 
Wspomnę jedynie, że te książeczki są idealne jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z czytaniem. Wspaniale ilustrowane, kolorowe, przyjazne małym, jeszcze mało zwinnym rączkom. Z kolorowych stron maluchy dowiedzą się m.in. jak wyglądaj litery alfabetu, ale w całkiem innym wydaniu, zobaczą że matematyka i cyfry otaczają nas na co dzień i że można je spotkać nawet na spacerze. 


Cały cykl przeznaczony jest dla dzieci 1+ , ale my z młodą jeszcze do niedawna zaglądaliśmy do nich z ciekawością. Bo to takie książki, które zachęcają do rozmów na temat otaczającego nas świata. 


To teraz wróćcie do pytania z początku. Będzie to Wasze zadanie specjalne. Przypomnijcie sobie swoją ulubioną książkę z dzieciństwa i napiszcie mi jej tytuł w komentarzu na facebooku https://www.facebook.com/farmazony.mirki/ . Szczegółowe zasady podam w poście na FB oraz znajdziecie je w regulaminie konkursu https://www.farmazony.com.pl/p/regulamin-rozdania-moja-ksiazka-z.html


Na Wasze komentarze czekam do 30 kwietnia. Po tym czasie wybiorę dwie osoby, do których polecą zestawy książek, a tej osobie, które mnie dodatkowo zaciekawi swoją odpowiedzią dorzucę książkę Przemysława Wechterowicza "O czym myślisz". 

Miłego wspominania, zabawy i czytajcie na zdrowie. 

WYNIKI

Miło mi ogłosić, że komplety książeczek polecą do

Malwiny Smycz

oraz

Karoliny Urbaniak

GRATULACJE!!

1 komentarz:

 1. Thank you for sharing useful information with us. please keep sharing like this. And if you are searching a unique and Top University in India, Colleges discovery platform, which connects students or working professionals with Universities/colleges, at the same time offering information about colleges, courses, entrance exam details, admission notifications, scholarships, and all related topics. Please visit below links:

  Amity University Noida

  Saveetha Institute of Medical and Technical Sciences in Chennai

  S.R.M Institute of Science and Technology in Chennai

  Sri Ramachandra Medical College and Research Institute in Chennai

  Padmashree Dr. D.Y. Patil Vidyapeeth in Mumbai

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.

Obsługiwane przez usługę Blogger.