Jedz i trenuj Nancy Clark. Recenzja.
"Czy czekolada jest zdrowa?
Gorzka czekolada może pomóc w obniżeniu cholesterolu i działa prozdrowotnie, a konkretnie poprawiać stan naczyń krwionośnych i obniżać ciśnienie krwi(Taubert i inni, 2007).Ale tak jak zdrowe odżywianie nie oznacza konieczności stosowania idealnej diety, tak samo nie trzeba koniecznie jeść czekolady,żeby być zdrowym (wbrew temu, co mogą twierdzić producenci czekolady)"

„Pomyśl dwa razy, zanim zaczniesz sobie kopać grób nożem i widelcem.”

Na takie fragmenty w książkach mogłabym trafiać częściej.

Długo nie mogłam się zabrać za recenzję, tego poradnika.
Chciałam, aby za tą recenzją szedł przykład w mojej osobie. Zdrowe odżywianie, treningi i ja, jako dowód, że to idealny poradnik dla aktywnych.
Cóż od czytania jeszcze nikt nie schudł, a  na chwilę obecną zaczynam od nowa i lekturę i walkę ze swoim lenistwem.

Przy pierwszym spotkaniu książka raczej nie zyskuje. Grubaśny poradnik, pisany ścisłą, drobną czcionką, taki "Mount Everest" wśród poradników, ale przebrnąwszy przez wstęp, każda kolejna strona wciąga i zachęca do dalszego czytania.

Cały poradnik podzielono na cztery części.
 W pierwszej części, dowiecie się m.i. jaką rolę w życiu człowieka mają  zbilansowane posiłki, co robić w czasie napadu głodu i jak uzupełniać płyny. A rozdziały o białku i węglowodanach naprawdę Was zaskoczą.

Druga  część skupia się na roli posiłków w czasie wysiłku i potrzebach żywieniowych względem wieku i płci, a nawet porady dla kobiet w ciąży i po porodzie.

Trzecia -moim zdaniem najciekawsza, a raczej najbardziej mnie w chwili obecnej interesująca - to spora dawka wiedzy o odchudzaniu, tkance tłuszczowej, zaburzeniach  łaknienia i obsesjach żywieniowych.

Zbiór przepisów  to ostatnia z  części poradnika. Każdy rozdział  w tej części jest świetnie opisany, a każdy z przepisów opatrzony dodatkowo komentarzem-wskazówką autorki.

To nie jest książka tylko dla osób już trenujących, czy to rekreacyjnie, czy wyczynowo. To poradnik dla każdego.
Autorka wymienia składniki chroniące przed rakiem i chorobami cywilizacyjnymi. Podkreśla znaczenie diety w utrzymaniu zdrowia. Pokazuje najczęstsze błędy żywieniowe i nie tylko.Warto wspomnieć, iż poza wskazówkami co i kiedy jeść, zawiera ona również historie pacjentów, na przykładzie których autorka pokazuje najczęściej popełniane błędy żywieniowe, oraz sposoby na ich naprawienie.

Jasne, że przeczytanie nawet najmądrzejszego poradnika nie sprawi że zaczniemy chudnąć i zdrowo żyć...ehhh a tak bym chciała. Niestety nie ma prostej recepty na sukces, nie można otworzyć książki na stronie 340 i znaleźć tam przepis na śniadanie, które pomoże w poprawieniu figury.
 Jednak warto je czytać aby znać podstawowe zasady bilansowania całodziennej diety, a nóż widelec zainspirują nas do działania.Wydawnictwo: Buk Rower
Autor: Nancy Clark
Tytuł: Jedz i Trenuj
Ilość stron: 448
Oprawa: Miękka 
Cena: 44,90zł
Cena na taniaksiazka.pl: 39,42zł

Recenzja książki  dzięki


5 komentarzy:

 1. sam tytuł : dla aktywnych mnie przeraził :D ja i aktywność :D ale jak popatrzę na te wasze wspinaczki,to już mam siódme poty na plecach. Także, powodzenia i działaj dalej !!! Może od klikania i ja spalę nieco :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hihi gdyby od klikania, można było zgubić kilka kilko to siedziałabym do bólu paluchów i klikała.
   A z tą wspinaczką to wiesz... wysiłek raz na jakiś czas też wiele nie zmienia. Musiałabym codziennie popierniczać po tych górach,żeby to coś dało.
   Ale małymi kroczkami tup tup i do celu.

   Usuń
 2. Ja jak chcę potrafię być aktywna. Do 8 m-ca ciązy płaywałam raz w tyg a do 7 m-ca chodziłam na siłownię. Przed ciążą chodziłam regularnie basen i siłownie ,potrafiłam bez problemu zrobić 100 brzuszków . Teraz chodze raz dwa razy w tyg na senato i deepwork o ile nie jestem chora:) . Jeśli chodzi o dietę to za bardzo kocham słodycze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie Aguś to chyba nadmiar wagi nie grozi. Podziwiam ja zwyczajnie na świecie jestem w tej kwestii leniwa.

   Usuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.

Obsługiwane przez usługę Blogger.