Nowości od wydawnictwa Widnokrąg


To miał być obszerniejszy wpis, z masą nowości od wydawnictw, ale....
Myślę, że to wina poczty, na pewno wszyscy poszli na urlop i zapomnieli o przesyłkach dla mnie.
Ale to nic. Damy radę i z dwiema książeczkami.


Na pierwszy ogień lecimy z "Pate pisze bloga".
Oczywiście, że musiałam ją przeczytać, już natychmiast, teraz, od razu. Przecież to książka dla dzieci o pisaniu bloga. Byłam bardzo ciekawa zawartości i mimo że prasowa notka nie do końca mnie porwała, to już książka którą trzymałam w swoich rękach, owszem.
Z resztą jak mogło być inaczej, przecież ilustrował ją Pasi Pitkanen, ten sam który stworzył ilustracje książek Angry Birds.
Pate pisze bloga, to fantastyczna, pełna humoru (również za sprawą ilustracji) opowieść, o chłopcu, który przez wakacje, miał opisywać różne fajne rzeczy.
Forma pisania, historyjek w zeszycie nie bardzo przypadła mu do gustu i tu z pomocą przychodzi kolega Tuukka. Zakłada dla niego "super hiper megatają stronę internetową", którą okazuje się czytają wszyscy jego znajomi.

95 stron książki przeczytałam młodej na głos, w mniej niż godzinę. Od tej historii nie można się oderwać! Jest tak zabawna i ciekawa (no może trochę zdziecinniałam), że zamiast robić obiad musiałam ją natychmiast dokończyć. A zdradzę Wam jedynie że historia z pisaniem bloga, tak naprawdę dotyczy miłości.
Timo Parwela,  mistrz absurdalnego humoru, to od teraz mój mistrz dziecięcej satyry. I z niecierpliwością będę wyczekiwać tłumaczenia kolejnych części serii z Pate.

A blog? Dzięki fantastycznym przygodom ze Stusiem, ten mały urwis zyskał rzeszę fanów, a zapiski z wakacji, były szeroko komentowane przez czytelników. Czyli pełen sukces.

Polecam Wam szczerze, sami z chęcią przeczytacie i obejrzycie cała książkę, a Wasze pociechy będą do niej często wracać.
Kolejną nowości od wydawnictwa Widnokrąg jest świetna (moim zdaniem) książeczka IDOL.
Mikołaj Kopernik to  kolejna już z serii książek dla dzieci w wieku szkolnym opowiadających o
wielkich postaciach z historii. Do tej pory ukazały się już dwie książki o wielkich tego świata : Idol. Maria Skłodowska-Curie oraz Idol. Frida Kahlo.

Ta książeczka, to kreatywny zeszyt z naklejkami, który nie tylko w fascynujący sposób przybliży dzieciom, postać naszego wielkiego astronoma, ale również przeniesie je w czasie i ukaże świat epoki renesansu.

To nie jest książka do klepania z cyklu, przeczytasz to samo w internetowej encyklopedii. O nie ! Tu niesamowite historie przeplatają się z zadaniami, eksperymentami i zabawą naklejkami. A to pomaga dzieciom w zapamiętywaniu ważnych informacji.
Forma podania wiedzy bardzo mi się podoba, jest wreszcie szansa że dzieci oprócz bajkowych bohaterów, znajdą swoich Idoli wśród wielkich tego świata.

Autorką tej niesamowitej serii jest Justyna Styszyńska. Ilustratorka, graficzka, a jednocześnie nauczycielka, pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą. W niesamowity sposób zachęca dzieci do poznawania świata i przekazuje im to w bardzo dostępny sposób.

My już czekamy na kolejną z serii książeczkę, a i dwie poprzednie spróbujemy znaleźć na księgarnianych półkach.
Mikołaj Kopernik dał nam dużo frajdy i odpowiedź na wiele pytań. Czy Kopernik miał Lunetę? Jak wyglądał Toruń w XV wieku? Czy nazwisko Kopernik coś oznacza? Dlaczego opuścił Toruń, gdy
miał 18 lat? Jakie tajemnice skrywała jego pracownia? Czy dziś,
patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które widział?

Jeśli i wy chcecie poznać odpowiedzi, zachęcamy Was do poznania Mikołaja Kopernika IDOLA.

A zaglądając na mój facebookowy profil, możecie zdobyć którąś z książek. Wystarczy, że w komentarzu pod postem napiszesz, którą książeczkę i dla kogo chcesz zdobyć. Powodzenia.

Post w którym możesz zdobyć te książki TU

15 komentarzy:

 1. Parę też u nas gości 😊. Będziemy czytać lada moment. Idola mamy nadzieję posiadać 😊.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idol jest świetny. Kreatywność mojej córki przy tej książeczce mnie zachwyciła.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe pozycje :) Dopracowane w każdym calu :) Coś czuję, że nie tylko dzieci mogą się z nich wiele dowiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Od Pate nie mogłam się oderwać, a w Idolu jest tak dużo ciekawych informacji, że sama z zaciekawieniem ją prześledziłam i sporo się dowiedziałam. A to niby taka tam sobie książeczka dla dzieci.

   Usuń
 3. Anonimowy7/14/2018

  "Pate pisze bloga" mnie zauroczyła :) Bardzo chętnie przeczytam, a za kilka lat przeczytam córce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę cudownie przetłumaczona i wydana książka.

   Usuń
 4. Muszę koniecznie poszukać tej o Pisaniu bloga bardzo mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze przez chwilkę można ją u mnie na FB zdobyć. Zapraszam.

   Usuń
 5. Uwielbiam takie "mądre" książki :) Potrafią wiele nauczyć dziecko, nie są pustą, bezwartościową lekturą, którą po przeczytaniu zazwyczaj się zapomina :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JA też nie lubię książek , które po przeczytaniu się zapomina.

   Usuń
 6. Bardzo ciekawe propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne nowości, które pokażę od wydawnictwa Widnokrąg powinny być dla Was w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka! Wyróżnia się

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.

Obsługiwane przez usługę Blogger.