Jak zrobić ciekawy świecznik - Przygotowań do przyjęcia cd.czyli kreatywnie na stole

Wiem dziś czwartek ale wczoraj nie mogłam opublikować posta :( z przyczyn technicznych. Tak więc ogłaszam dziś dzień wstecz i u FarmaŻony jest środa!!!! I wpis z cyklu......Sezon komunijny mamy w pełni i na pewno spora część z rodziców robi przyjęcie w domu. Warto zadbać o ładny wygląd stołu, choćby dla własnej satysfakcji, ale i dla wścibskich oczu ciotek plotkarek, którym nic nie umknie uwadze. Ja jestem zwolenniczką bieli , biel zawsze dobrze wygląda, pasuje do wszystkiego i jest elegancka, ale to już zależy od tego co macie w domu i co sami preferujecie.
Ostatnio pokazywałam Wam jak zrobić pudełeczka na mini prezenciki dla gości - jako podziękowania za przybycie na uroczystość, dziś do kompletu stworzymy świeczniki.

Nie koniecznie musicie mieć w domu elegancki kandelabr bo nie na co dzień robi się zloty rodzinne, obiady komunijne itp.
U mnie np. to rzecz zbędna i ratuje się w takich sytuacjach swoimi pomysłami, które mam nadzieję i Wam się spodobają. Szybko , łatwo ale efektownie.
Wystarczy mieć kilka jednakowych szklaneczek lub zbędnych kieliszków do wina i kilka małych dodatków.


Karton -w miarę sztywny, ja lubię biel przy takich okazjach, ale możecie użyć oczywiście tego co macie w domu i co odpowiada okazji.
Nożyczki
Linijka,ołówek
Dziurkacz  - wystarczy zwykły, ale ozdobny brzegowy jest jak najbardziej przydatny
Tasiemki wstążki sznureczki
i oczywiście
małe podgrzewacze (świeczki)
 Szklaneczki lub kieliszki w zależności jaki efekt chcemy uzyskać ewentualnie co mamy na stanie w kuchennej szafce ;).

i po kolei lecimy z tym koksem ;)

1. Wycinamy długie paski z kartonu moje szerokości ok.3,5cm. (takie najlepiej wyglądają z wstążka szer.1cm)

3

2. Teraz dziurkacz idzie w ruch - tu dowolność może być prosto ,wzorki podwójne, pojedyncze tu liczy się właśnie kreatywność ;)

3. teraz przymierzamy paski do szklaneczki/kieliszka i odcinamy zbędny kawałek paska
4. Przy zakładaniu paska i wstążki możemy pomóc sobie gumką recepturką co by nam wszystko nie zjechało, na koniec ją ściągniemy.
5.Efekt końcowy
Na kieliszkach można też tak


To tylko taki przykładowy pomysł, jak znajdę czas to pokażę jeszcze kilka rozwiązać nie wymagających wiele nakładu a robiących miła atmosferę .
A tym czasem jadę załatwiać resztę spraw .....do napisania kochani.

5 komentarzy:

 1. Prześlicznie to wygląda !
  Ty to masz pomysły !
  Rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Proste a efektowne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. efekt jest wręcz boski, na pewno skorzystam w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Alicja Kulesz10/27/2017

  Pięknie wyglądają te świeczniki a co dopiero gdy zapali się je wieczorem, nadadzą dużego uroku i klimatu. Problem zawsze tylko z tym, gdy świeczka lub jakiś podgrzewacz zaczyna okopcać ścianki. Sama też robiłam własne takie http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-prosty-swiecznik-diy/ te z puszki, które trzeba podziurkować. Mam pytanie, może znacie może jakąś farbkę, która nie będzie odpryskiwała od ciepła?

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na napisanie tych kilku słów.
Dziękuję.

Obsługiwane przez usługę Blogger.